EELK Rannamõisa kogudus Rotating Header Image

Leerikool

Milleks? – Leerikool on nagu tee koguduse juurde. Selle tee lõpus on nagu uks, mille kaudu kogudusse sisse astutakse – ristimine, kui inimene pole varem ristitud, või koguduse liikmeks õnnistamine (leeriõnnistamine ehk konfirmatsioon), kui ta on varem ristitud. Nii saab täieõiguslikuks koguduse liikmeks. Leerikoolis osalemine ei kohusta tulema ristimisele või õnnistamisele, kui inimene tunneb, et ta pole selleks valmis.

Täieõiguslikel koguduse liikmetel on õigus saada kiriklikult laulatatud, lasta ristida oma lapsi ja olla ristivanemateks. Põhiline aga on, et inimene teaks, mida ja miks ta usub, ning et ta selle põhjal oskaks valida oma elutee ja -viisi sihiteadlikult. Ehk: kas lihtsalt elada või elada eesmärgiga, mille Jumal, inimese Autor, on inimesele seadnud?

Leerikool – hea võimalus korrastada oma teadmisi ristiusust, saada tuttavaks ristiusu põhitõdedega ja küsida kõige kohta, mis arusaamatu.

Leerikooli on kohane tulla alates 14. eluaastast, aga samahästi ka hiljem, keskealise või vanemana. Parem hilja, kui üldse mitte.

2023. aasta sügisel alustame leerikooliga 20. oktoobril. Tunnid toimuvad reedeti algusega kell 19 koguduse majas. Kaasa võtta kirjutusvahend ja Piibel, kui on olemas. Lõpetada plaanime jaanuaris 2024.

Liituda saab igal ajal. Tere tulemast!

Lähem info koguduse õpetajalt: e-post: aare.kimmel(at)eelk.ee või tel: 607 6808.

close window

Teenistused & Asukoht

Iganädalane Jumalateenistus

Rannamõisa kirikus pühapäeva hommikuti: 10:30

Koguduse osadusgrupp

Rannamõisa kogudusemajas kolmapäeva õhtuti: 19:00

Kuidas kirikusse saada?

Rannamõisa kirik ja kogudusemaja asuvad Rannamõisa tee ääres umbes 2,5km kaugusel Tabasalust.